Czym jest gra SoBaTo?

To gra edukacyjna dostępna online skierowana do młodzieży w wieku 15-19 lat i mająca na celu rozszerzenie wiedzy z zakresu tematów technologicznych i przedsiębiorczości. Gra ma zachęcić do poszukiwania potrzebnych informacji w różnych źródłach.

Gracz zarządza i rozwija wirtualną firmę zdobywając kolejne pola na planszy gry, pod którymi kryją się quizy zawierające pytania z 4 kategorii tematycznych:

  • matematyka
  • fizyka i chemia
  • podstawy informatyki i zagadnienia technologiczne
  • przedsiębiorczość i podstawowa wiedza ekonomiczna

Przez dwanaście rund gracz może wykonać dwanaście ruchów na planszy gry składającej się łącznie z dwudziestu pól. W grze liczy się również kolejność zdobywania poszczególnych pól. Aby osiągnąć cel gry, czyli najwyższą wartość Firmy, należy uwzględnić w obranej strategii równomierny rozwój obszarów w firmie (marketing, innowacje, ekonomia).

Urozmaić swoje lekcje z grą SoBaTo!

Gra SoBaTo pozwoli Ci urozmaicić zajęcia szkolne, może być wykorzystana na lekcjach do rozgrywek klasowych lub turniejów międzyklasowych, ale także jako zadanie dodatkowe.

Dzięki możliwościom jakie oferuje konto trenera mamy możliwość podglądu listy wyników uzyskanych przez młodzież w trakcie gry.

Zainteresowała Cię gra SoBaTo? Chcesz się dowiedzieć więcej w jaki sposób przeprowadzić rozgrywki lub zorganizować turniej w swojej szkole?

Skontaktuj się z nami!
m.smolak@inkubatorstarter.pl

Zagraj

ZObacz, z czym zmierzą się Twoi uczniowie.

zagraj